Akvarel kvaš

14.03.2019

Termín a cena | 6.4.2019, 9:30- 12:30 | 1350 Kč


Sobotní kurz akvarelu. Co je to kvaš?


Obsah kurzu

Na kurzu Akvarel a kvaš vás naučím všechno, co potřebujete znát pro to, abyste si malbu akvarelem a kvašem užili! Konečně přijdete na to, JAK co malovat, kdy barvy ředit a kdy naopak použít jejich krycí sílu.

Dostanete tipy na pomůcky, abyste nemuseli tápat v prodejnách výtvarných potřeb. Pomocí cíleně zaměřených cvičení se naučíte ovládat štětec tak, aby vás poslouchal. Naučíte se míchat barvy, takže nebudete odkázáni jen na omezenou paletu barev. A jako bonus se dozvíte, jak si kvašové barvy připravit doma.

Kurz je určen i pro úplné začátečníky. Pracovat budeme v malé skupince, max. 8 osob

Podrobné informace a program:

  • začátek v 9:30, konec ve 12:30 hodin
  • seznámíte se s akvarelem a kvašem, vhodnými pomůckami, vyzkoušíte si různé druhy papírů
  • předvedeme si technické možnosti akvarelua kvaše, naučíte se míchat barvy a vyrobíte si vlastní barevnici jako pomůcku pro další malování
  • barvy budeme zapíjet, míchat, lavírovat, cákat štětcem
  • každý účastník obdrží mé vlastní výukové materiály a sadu papírů, které si bude moci po kurzu odnést domů
Pro bližší představu, program kurzu: 

cca prvních 45 minut *1. úvod - materiály, pomůcky, příprava papíru. *2. techniky- základní postupy, teorie barev, doplňkové barvyvše si rovnou zkoušíte na malých projektechdruhá část kurzu - výběr motivu pro "velký obrázek"maluje se buď společně jedno téma - pokud se všichni shodnou, nebo každý dle svého výběruzdokonalí se postupy, co se probíraly v první částiv případě potřeby vedu krok za krokem.

Co s sebou:

  • Veškeré pomůcky budou k dispozici na kurzu, pokud ale máte vlastní akvarelové nebo kvašové barvy a štětce, můžete je vzít s sebou. Se známými pomůckami se vám může lépe pracovat.
  • Doporučuji vzít si s sebou pracovní oblečení, může se stát, že se umažete, barvu budeme nanášet i cákáním.

Přihláška na kurz je závazná. Pokud se nebudete moci dostavit, pošlete za sebe náhradu, nebo vaše místo bohužel propadne.

Právo kurz z mé strany zrušit je vyhrazeno, v takovém případě samozřejmě dostanete své peníze zpět, nebo se dohodneme na náhradním termínu.


Cena kurzu

1 osoba 1350 Kč

Lektor

Jitka Zajíčková, https://jitkazajickova.eu


Přihlášky

zajickova.art@gmail.com


Máte dotaz ke kurzu? Napište nám.