Ponožky na pletacím stoji

20.01.2019

Termín a cena | 9.2.2019, 9:00- 17:00 | 1350 Kč


Kurz pletení na pletacím stroji. Odnesete si vlastonručně upletené ponožky!


Obsah kurzu

Některé stroje bohužel končí na smetišti a pletací stroj si tenhle osud nezaslouží. Mnohé z nás si na tuhle mašinku jistě budou pamatovat, však měl své místo v mnohých domácnostech. Tehdy byl skoro nutností a nejedna maminka a babička oplétala svoje ratolesti. Jedna věc je jistá, do starého železa ještě nepatří a dají se na něm stále vytvářet kouzelné kousky do našich šatníků a domovů.

Délka kurzu je 8 hodin proto, abyste mohly odcházet s hotovým výrobkem.

Náplň kurzu

* ukážeme si jak na údržbu pletacího stroje

* základy práce s pletacím strojem a co je důležité při práci dodržovat

* upleteme vzorek pleteniny

* a potom už budeme plést a plést a zase plést

Nemáte svůj pletací stroj?  Ale to na tomto kurzu vůbec není problém! Švadleny nerady šijí na jiném stroji než svém a to v případě pletacího stroje neplatí, jsou všechny prakticky stejné, tedy pokud jde o ty staré, jednolůžkové Doplety, které máme my. Oprášili a promazali jsme několik strojů a připravili je pro kurzy pletení, nehledě na to, že je to mašinka přece jenom trošku objemově větší na přepravu.

Cena kurzu: 

Cena kurzu 1350 Kč zahrnuje lektorné, zapůjčení stroje, pomůcek a občerstvení v podobě kávy nebo čaje. Nezahrnuje pletací přízi.

Pletací příze zaleží na Vašem uvážení. Na kurz si můžete přinést svou novou nepáranou přízi max. do velikosti jehlic 4 (příze musí být jemná a hladká) anebo si přízi vyberete a zakoupíte z  nabídky na místě (za rozumné ceny). 

Maximální počet kurzistek je 10.

Celodenní kurz. Rezervujte si místo včas!

Lektor

Romana Rašková, www.atelier.romana.cz

Přihlášky

rokaho@seznam.cz