Akvarel a tuš, sumi-e  

23.11.2018

Termín a cena | 19.12.2018, 18:00 - 20:30 | 1389 Kč


Uděláme si malý výlet do orientu s netradičním použitím akvarelových barev.


Obsah kurzu

Seznámíte se s akvarelem a vhodnými pomůckami. Do popředí se dostane zejména:

  • výtvarné dílo jako myšlenka, cesta k vyjádření
  • tradice východní tušové malby - techniky a materiál
  • bezprostřednost a spontaneita
  • odraz charakteru tvůrce, výraz individuality
  • práce se štětcem, nácvik tahů

Akvarel může být i formou meditace: čínští a japonští kaligrafové za vrcholného soustředění promýšlejí každý tah štětce...

Ostych a obavy ale nechte doma, čekají nás společné dvě a půl hodiny práce a zábavy.

Povedu vás krok za krokem a vše se podaří :)

Pro bližší představu, program kurzu:

První část kurzu: cca prvních 45 minut: 1. úvod - materiály, pomůcky, příprava papíru 2. techniky- základní postupy, teorie barev, doplňkové barvy 3. pokročilé techniky, efekty v akvarelu. Vše si rovnou zkoušíte na malých projektech. Druhá část kurzu - výběr motivu pro "velký akvarel"maluje se buď společně jedno téma - pokud se všichni shodnou, nebo každý dle svého výběru zdokonalí se postupy, co se probíraly v první části v případě potřeby vedu krok za krokem.

18-20:30- tj. 2,5 hodiny. Přijďte, prosím, opravdu včas.
Veškeré pomůcky jsou k dispozici na kurzu, včetně mých vlastních předloh, uměleckých barev, speciálních papírů..., jako bonus ode mně dostanete další předlohu na malování na doma, plus papíry, které nespotřebujete na kurzu. 

VEZMĚTE SI ALE S SEBOU savý hadřík, který nepouští chloupky a případně vlastní předlohu, pokud máte něco, co byste moc chtěli malovat (někdy se maluje lépe něco, k čemu máte vztah :))Součástí kurzu je nezbytná teorie, ale hlavně se bude malovat a dozvíte se řadu fíglů a triků. Ke každému přistupuji individuálně a vedu kurzisty krok za krokem, takže i úplný začátečník si odnese hotový akvarel a poznatky, které mu pomohou v dalším malování.

Kurz je určen pro malou skupinku, max. 7 osob. Na tomto kurzu budeme pracovat nejen s akvarelem, ale možná i s tekutými tušemi, pokud se bojíte, že se umažete, vezměte si něco přes sebe (triko, zástěrka). 

Přihláška na kurz je závazná. Pokud se nebudete moci dostavit, pošlete za sebe náhradu, nebo vaše místo bohužel propadne. Právo kurz z mé strany zrušit je vyhrazeno, v takovém případě samozřejmě dostanete své peníze zpět, nebo se dohodneme na náhradním termínu. 

Lektor

Jitka Zajíčková, https://jitkazajickova.eu


Přihlášky

zajickova.art@gmail.com


Máte dotaz ke kurzu? Napište nám.