Kurz krasopisu - FIXY

11.11.2019

Termín a cena | 23.11.2019, 14:30- 17:30 | 1690 Kč


Kurz zaměřený na psaní štětečkovým fixem


Obsah kurzu

Zatímco doposud jsme se na kurzu seznamovali s dámským perem, ostrou a flexibilní násadkou, které slouží při psaní typu písma Copperplate, tento kurz je zaměřen na psaní štětečkovým fixem. V moderní kaligrafii se často užívá spojení Brush Script, i když, pokud ho budete "guglit", zobrazí se vám spíše dnes již profláknutý font z poválečné doby.

Jde v současné době o velmi populární styl, který kolem sebe snadno najdete, když se dobře podíváte. Spojením fixu a techniky psaní stylu písma copperplate t.j. střídání tenkých a hrubých tahů, vzniká moderní, expresivní a při tom osobité písmo, které si jistě zamilujete. Kdo má již nějakou zkušenost s psaním písma copperplate, třeba, pokud jste byli právě na mém předchozím kurzu, bude pro něj seznámení s moderním skriptem snazší a jasnější. Pokud jste krasopisem ještě nepolíbení a máte respekt z pera a tuše, není vůbec na škodu začít právě takovou to odlehčenou formou psaní. Když vás to chytne, možná najdete snáze odvahu sáhnout i po tom namáčecím peru.

Ukážu vám i odvozené styly písma, které jsou v současné době velmi často k vidění, a to moderní kaligrafii falešnou, kdy bez pomocí jakýchkoli speciálních psaních pomůcek můžete vytvořit dojem kaligrafie klasické.

V ceně kurzu jsou psací potřeby, které vám připravím i drobné občerstvení.

Délka a cena kurzu

Kurz bude trvat 3 hodiny. Cena: 1690 Kč

Lektoruje

Renata Gebauerová, www.gebauerova.com,  dotazy prosím posílejte na mail: renata@gebauerova.com 

Přihlášky

https://www.gebauerova.com/prihlaska-praha