Akvarel a kvaš

04.04.2022

Termín a čas: 24.10.'23, 17:30-20h., 1950 Kč

Co se skrývá pod zvláštním slovem KVAŠ? Přijďte, my vám to povíme  a také si rovnou užijete malování s Jitkou Zajíčkovou!

Tento kurz  zvládnou ho začátečníci i mírně pokročilí!


Co vás na kurzu čeká:

Podrobné informace a program:

  • seznámíte se s akvarelem a vhodnými pomůckami, vyzkoušíte si různé druhy papírů
  • předvedeme si technické možnosti akvarelu, naučíte se míchat barvy a vyrobíte si vlastní barevnici jako pomůcku pro další malování
  • barvy budeme zapíjet, míchat, lavírovat, cákat štětcem
  • zaměříme se na specifika malby květin, vyzkoušíte si fascinující volný akvarel
  • každý účastník obdrží mé vlastní výukové materiály a sadu papírů, které si bude moci po kurzu odnést domů

Pro bližší představu, program kurzu:

Cca prvních 45 minut: 1. úvod - materiály, pomůcky, příprava papíru. 2. techniky- základní postupy, teorie barev, doplňkové barvy. 3. pokročilé techniky, efekty v akvarelu. Vše si rovnou zkoušíte na malých projektech. Druhá část kurzu - výběr motivu pro "velký akvarel". Maluje se buď společně jedno téma - pokud se všichni shodnou, nebo každý dle svého výběru zdokonalí se postupy, co se probíraly v první části. V případě potřeby vedu krok za krokem.

Co s sebou:

  • Veškeré pomůcky budou k dispozici na kurzu, pokud ale máte vlastní akvarelové barvy a štětce, můžete je vzít s sebou. Se známými pomůckami se vám může lépe pracovat.
  • Doporučuji vzít si s sebou pracovní oblečení, může se stát, že se umažete, barvu budeme nanášet i cákáním.

Proč s Jitkou zkusit akvarel?
Malovat budeme ve velmi malé skupince (do 10 osob), takže se vám mohu opravdu velmi cíleně a intenzivně věnovat. Používám vlastní osvědčenou metodiku a názorné pomůcky. Jsem zkušená lektorka s roky praxe a vlídným přístupem.
Malbu květin různými způsoby jsem několikrát prezentovala v televizním vysílání (Česká televize, Nova). Dlouhodobě tvořím návody pro malbu akvarelem pro různé časopisy (Kreativ, Všechno, co mám ráda).

Cena kurzu:

Dvě a více osob na jedné přihlášce na SKUPINOVÝ KURZ dostává slevu 100,- na osobu. (PODMÍNKY pro slevu: Platba musí být provedena jednorázově za všechny osoby a z jednoho účtu. Nevztahuje se na DÁRKOVÉ POUKAZY.)
Každý účastník kurzu dostane slevový kód, který může uplatnit na nákup online video kurzu.
Přihláška na kurz je závazná. Pokud se nebudete moci dostavit, pošlete za sebe náhradu, nebo vaše místo bohužel propadne.
Právo kurz z mé strany zrušit je vyhrazeno, v takovém případě samozřejmě dostanete své peníze zpět, nebo se dohodneme na náhradním termínu.
KURZ můžete také DAROVAT, moc ráda vám vystavím dárkový poukaz. Stačí, když mi to napíšete do poznámky k přihlášce, a uvedete jméno obdarovaného.

Lektorka a přihlášení na kurz:

Jitka Zajíčková, https://www.akvarelsjitkou.cz/kurzy-v-atelieru/