Co se děje před i za našimi dveřmi


Na přání kurzistů z únorového košíkářského kurzu sem vkládám recept na jablečný koláč. Jsem ráda, že vám chutnal a doufám, že se vám také povede! Je to fakt snadná a rychlá dobrůtka! Vlaďka

S novým rokem pro vás máme také velký novinkový kurz. S Luckou Ulíkovou jsme připravily kurz na výrobu loutek a vy si je tak můžete vyrobit s námi. Bude jen na vás, kdo s vámi z kurzu odejde: Andělka, babička, Pinokio, Skejťačka, Čertík, nebo Punker.... Kurz bude dvoudílný, sejdeme se po dva podvečery a pod rukama nám všem jistě...

Leros herbarista PharmDr. J.Martin, Ph.D. Vás zasvětí do tajů rostlinných barviv. Pod vedením umělkyně Mgr. Jitky Zajíčkové si pak vyzkoušíte botanický akvarel a byliny vám ožijí pod rukama.

Počátkem března jsme spolu s lektorkou akvarelu Jitkou Zajíčkovou uspořádaly společný workshop, jehož výtěžek jsme věnovaly na pomoc Ukrajině. Malovaly jsme akvarel a pak tvořily květinová přáníčka v modrožlutých barvách.

A v březnu jsem stihla ještě jedno natáčení! Pro Receptář jsem připravila staré známé, ale pořád populární skládané kabelky z papíru. Natáčely jsme s Evou Borskou.

5.3.2022 jste mě mohli vidět v pořadu České televize Hobby naší doby s paní Jiřinou Bohdalovou. Vyráběly jsme stínítka na svícny z vinných skleniček.

Na jednom místě a v jeden čas se sejde spousta kreativců a tvořivců. A doufáme, že také vás, kteří rádi tvoříte a vyrábíte, zdobíte své domovy, nebo se tvořivě bavíte se svými dětmi.

Po uvolnění zákazů ohledně nákazy Covid-19 se naše dílna opět otevřela pro vás, naše kurzistky! Těšíme se na vás na kurzech, které postupně přidáváme do našeho kalendáře. Dílna je otevřena pro max. 10 kurzistů, za dodržování bezpečnostních pravidel - nošení roušky na ústech a nose, dodržování vzdáleností a dostatečné desinfekci. K dispozici jsou...