Co se děje před i za našimi dveřmi


V chladném počasí si přes sebe každý z nás rád přehodí teploučkou deku a na chvíli si zaleze do měkkého pelíšku. A co teprve, když si můžete na pelíšek navrhnout vlastní dekor! To se v něm pak bude dobře spát i medvědovi :-)

Na přání kurzistů z únorového košíkářského kurzu sem vkládám recept na jablečný koláč. Jsem ráda, že vám chutnal a doufám, že se vám také povede! Je to fakt snadná a rychlá dobrůtka! Vlaďka

S novým rokem pro vás máme také velký novinkový kurz. S Luckou Ulíkovou jsme připravily kurz na výrobu loutek a vy si je tak můžete vyrobit s námi. Bude jen na vás, kdo s vámi z kurzu odejde: Andělka, babička, Pinokio, Skejťačka, Čertík, nebo Punker.... Kurz bude dvoudílný, sejdeme se po dva podvečery a pod rukama nám všem jistě...

Leros herbarista PharmDr. J.Martin, Ph.D. Vás zasvětí do tajů rostlinných barviv. Pod vedením umělkyně Mgr. Jitky Zajíčkové si pak vyzkoušíte botanický akvarel a byliny vám ožijí pod rukama.

Počátkem března jsme spolu s lektorkou akvarelu Jitkou Zajíčkovou uspořádaly společný workshop, jehož výtěžek jsme věnovaly na pomoc Ukrajině. Malovaly jsme akvarel a pak tvořily květinová přáníčka v modrožlutých barvách.

A v březnu jsem stihla ještě jedno natáčení! Pro Receptář jsem připravila staré známé, ale pořád populární skládané kabelky z papíru. Natáčely jsme s Evou Borskou.

5.3.2022 jste mě mohli vidět v pořadu České televize Hobby naší doby s paní Jiřinou Bohdalovou. Vyráběly jsme stínítka na svícny z vinných skleniček.

Na jednom místě a v jeden čas se sejde spousta kreativců a tvořivců. A doufáme, že také vás, kteří rádi tvoříte a vyrábíte, zdobíte své domovy, nebo se tvořivě bavíte se svými dětmi.