Asijské polévky I.

01.06.2021

Termín a cena: 15.11.2021, 17:30-20:30 h., 1490 Kč

Tento kurz vás zavede do Asie pro jejich tradiční polévky. Obě si připravíme ve veganské variantě.

Pár slov od Zuzky:

Ahoj, jmenuji se Zuzka. Vaření je moje vášeň a když někomu moje jídlo chutná, jsem šťastná. I proto jsem před lety založila blog www.varenipodlezuzky.com, na kterém už roky shromažďuji svoje vegetariánské recepty. Jelikož ohlasy byly natolik pozitivní, rozhodla jsem se přejít do další dimenze a naučit recepty ostatní. Na kurzech si zakládám na uvolněné atmosféře a zároveň praktičnosti. Za klíčové považuji i to, abych vám předala i informace a tipy "navíc" o zajímavých ingrediencích a vychytávkách. Kromě toho, že se na mých kurzech báječně najíte, odnesete si i něco domů. To aby přenesení receptů do praxe ve vaší kuchyni bylo ještě jednodušší.

Asijská kuchyně, na které jsou následující kurzy postaveny, stojí na kvalitních a autentických surovinách a "mise en place" tedy dokonalé přípravy před samotným vařením. Samotné vaření je pak totiž už otázka pár minut. Určitě si recepty z tohoto kurzu zamilujete jako já, protože zjistíte, že mají skvělý poměr vložené energie a úspěchu na talíři ;-)

Co vás na kurzu čeká:

 Zuzka vás naučí jak tyto kultovní polévky uvařit tak, aby neztratily nic ze své chuti a zároveň jste nemuseli používat umělá dochucovadla.

Jako první si připravíme čili pastu NAM PRIK PAO, která dává sladkokyselé polévce TOM YUM její charakteristickou chuť a vzhled červených oček na hladině polévky. Polévku si následně připravíme a přeneseme se s ní na chvíli do Thajska. Pastu si odnesete domů, abyste mohli pokračovat ve vaření i tam.

Dlouho se ale nezdržíme, protože se hned v další receptu přeneseme do Vietnamu a připravíme si PHO CHAY. Jedná se o polévku z velké rodiny PHO ve veganské variantě. Základem je silný zeleninový vývar a voňavé koření. Připravíme si i tradiční nakládaný česnek, který v této polévce nesmí chybět.

Cena kurzu: 

Jednotlivý kurz stojí 1490 Kč na osobu. V ceně jsou zahrnuty 3 hodiny kurzu, nájem překrásných prostor Ateliéru K1 v centru Prahy, příprava kurzu, suroviny, večeře, stejně jako materiály s postupy a recepty.

Kurz je určen pro 4 - 6 účastníků.

Praktické informace: 

na kurz doražte o cca 10 minut předem, abychom mohli začít na čas. Recepty dostanete vytištěné s místem pro vaše poznámky. Bude vám tedy stačit tužka. Přineste si 2 krabičky s dobře těsnícím víčkem různých velikostí a jedno skleničku velikosti přesnídávky s víčkem.

Lektorka a přihlášky na kurz:

Zuzana Čítková, www.varenipodlezuzky.com

Pokud máte o některý z kurzů zájem, napište mi na email: zuzana.citkova@gmail.com. Závazně přihlášeni na kurz jste po zaplacení kurzovného na účet dle instrukcí, které vám pošlu obratem.

Účast na kurzu je možné přenechat jiné osobě v případě, že se nebudete moci dostavit. Lektorka si vyhrazuje právo, kurz zrušit ze závažných důvodů. Pokud k tomu dojde, bude vrácena celá částka za kurz nebo dohodnutí na jiném termínu dle přání účastníků kurzu.

Covid-19 hygienická opatření:

Zvažte, prosím, svůj zdravotní stav a buďte ohleduplní k ostatním. Respirátor je nutností.

DŮLEŽITÉ!
Účast na všech kurzech a individuálních lekcích je podmíněna jedním z následujících potvrzení:
• potvrzení o jakémkoliv negativním testu na Covid-19 (PCR, antigenní nebo samotestem) ne starším 72 hodin (nebo čestným prohlášením o jeho absolvovaní s negativním výsledkem)
• potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech
• potvrzení o provedeném očkování
Příslušný dokument bude před zahájením každé lekce vyžadován lektorem.

Máte dotaz ke kurzu? Chcete se přihlásit? 

Napište nám!

Prosíme, doplňte do Zprávy i názeb kurzu o který máte zájem, děkujeme!