Květinové věnečky - akvarel

09.05.2019

Termín a cena | 6.6.2019, 18:00- 20:30 | 1200 Kč


Přijďte si odpočinout a pobavit se s akvarelem. 

Necháme barvy plynout a rozpíjet. Budeme si hrát a experimenovat.

Seznámím vás se základními postupy práce s akvarelem, podrobně prozkoumáme barvy i papíry, které jsou pro akvarel vhodné. Vyzkoušíte si různé textury a gramáže papíru a pak už budete jen kouzlit s barvami a vodou. Barvy necháme volně plynout, využijeme náhodu.

Květinové ornamenty a věnečky jako mávnutím kouzelného proutku?

Od teď už vždycky budete umět jednoduché obrázky namalovat snadno a bez zaváhání. Vyzdobíte si své diáře, vyrobíte jednoduchá přáníčka. Obrázky, které jste dříve obdivovali u jiných, si budete umět namalovat sami. Naučíte se z jednoduchých motivů vytvářet působivé obrázky a kompozice.

Buďte zase na chvíli dítětem a jen tak spontánně TVOŘTE!

Nebude chybět ani teoretické zázemí: seznámíte se s barvami na akvarel, jejich vlastnostmi a vyzkoušíte si základní i pokročilejší akvarelové techniky.
Dopřejte si radost z tvorby. Zjistíte, stejně jako já i mnoho dalších, že akvarel může být příjemnou relaxací :)

Kdo: 

začátečníci i mírně pokročilí, 3 - 8 osob (dítě do 12 let POUZE v doprovodu platícího dospělého)

Co vás čeká:

Seznámíte se s akvarelem a vhodnými pomůckami. Naučíte se míchat barvy a vyzkoušíte si jejich vzájemné působení. Barvy budeme zapíjet, míchat, lavírovat, cákat štětcem. Vyzkoušíte si techniku mokrého - rozpíjeného - akvarelu, pokusíme se využít prvku náhody a budeme pracovat s barevnou skvrnou.

Potřebné pomůcky a malé občerstvení dostanete na místě. 

Pokud ale doma máte nějaké oblíbené štětce s měkkým vlasem (stačí i obyčejné školní), případně akvarelové či anilinové barvy, klidně si je vezměte s sebou :-) Těším se na vás! 

Přihláška na kurz je závazná. Pokud se nebudete moci dostavit, pošlete za sebe náhradu, nebo vaše místo bohužel propadne. Právo kurz z mé strany zrušit je vyhrazeno, v takovém případě samozřejmě dostanete své peníze zpět, nebo se dohodneme na náhradním termínu.

Cena kurzu 1 osoba 1200 Kč

Lektor

Jitka Zajíčková, www.akvarelsjitkou.cz

Přihlášky

https://akvarelsjitkou.reenio.cz/cs/#/term/76935/2019-06-06;viewMode=day

zajickova.art@gmail.com

Máte dotaz ke kurzu? Napište nám.