Handlettering 1

24.07.2021

Termín a cena | 16.10.2021, 15-18h. | 1590 Kč


Máte rádi ručně malovaná písmena? Workshop právě pro vás!


Obsah kurzu

Dlouho očekávaný workshop na téma handlettering je tady. Cože? Handlettering? Co je to? No, pokud to nevíte, tak určitě přijďte na workshop. Jestli máte rádi písmo a na kaligrafii si zatím netroufáte, uvidíte, že malovat/kreslit ručně písmena vás bude fakt bavit.

H a n d l e t t e r i n g je laicky řečeno malování písmen za účelem vytvoření malého uměleckého díla. Pokud vám na mysl vyvstalo české slovo písmomalířství, tak ho z mysli zas nechte odplout. Handlettering není úplný ekvivalent českému písmomalířsví, i když tam najdeme společné prvky. Handlettering se pohybuje někde mezi písmomalířsvím, kaligrafií a typografií. Říká se, že obrázek vydá za tisíce slov. Handlettering je sice text, ale zároveň i obrázek. Takže zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

Naučit se vytvářet opravdu okulibé a dispozičně správné obrázky vyžaduje docela dost různých dovedností, proto jsem workshop rozdělila na dva, a to pro začátečníky a pokročilé.

Na workshopu 1 se spolu krátce seznámíme s anatomií písma a uděláme si výčet základních typů písma. K tomu, abychom s písmem mohli pracovat jako s uměleckým materiálem, mu přece jen musíme trošku rozumět. Základní znalosti vám pomohou při tvorbě textu vybírat a kombinovat druhy písma tak, aby byl text čitelný, srozumitelný a udělal nakonec onen umělecký dojem. Na tomto workshopu pro začátečníky se naučíme kreslit písmu stíny, potom jak to udělat, aby vznikl 3D dojem, ukážeme si, jaké další prvky, které nejsou písmem samotným, se do textu vkládají, vyzkoušíme si jednoduché sestavení textu.

Dovednosti z Workshopu 1 budeme rozvíjet na Workshopu 2. Proto pokud jste na první části nebyli, doporučuji jít nejprve na jedničku.

Díky znalostem z prvního workshopu si společně navrhneme a vyrobíme obrázek na kartonu. Vyzkoušíme si bílé a metalické fixy na černý podklad. A poté se vrhneme na akvarel, abychom zkusili svět handletteringu rozzářit v barvách. Vyzkoušíme si různé techniky štětců a jiné drobné vychytávky.

V ceně kurzu jsou k zapůjčení všechny potřebné psací potřeby i drobné občerstvení.

Délka a cena kurzu

Kurz bude trvat 3 hodiny. Cena: 1590 Kč

Lektoruje

Renata Gebauerová, www.gebauerova.com,  dotazy prosím posílejte na mail: renata@gebauerova.com 

Přihlášky

https://www.gebauerova.com/prihlaska-praha

Opatření Covid-19:

DŮLEŽITÉ!
Účast na všech kurzech a individuálních lekcích je podmíněna jedním z následujících potvrzení:
• potvrzení o jakémkoliv negativním testu na Covid-19 (PCR, antigenní nebo samotestem) ne starším 72 hodin (nebo čestným prohlášením o jeho absolvovaní s negativním výsledkem)
• potvrzení o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech
• potvrzení o provedeném očkování
Příslušný dokument bude před zahájením každé lekce vyžadován lektorem.


Máte dotaz ke kurzu? Napište nám, poradíme! 

Do Zprávy, prosím, napište kterého kurzu se dotaz týká. Děkujeme.