Loutkoborec - výroba loutky 2/2 dokončení 

03.01.2022

Termín a čas: 17.2.'24, 14-19 h.

LOUTKOBOREC! ANO! I ty se můžeš stát stvořitelem a vytvořit si půvabnou bytost. Přijdete sami a odejdete zamilovaně v páru.

Druhý díl kurzu, kde budeme dokončovat tělíčko, tvořit účes, charakter loutky a také oblékat! 

Co vás na kurzu čeká:

Jaká loutka se vám pod rukama zrodí, je zcela na vás. V první části kurzu budeme tvořit tělo loutky. Vstoupíme do celého procesu bez zdlouhavý návrhů a spolehneme se na materiál. Vytvoříme si společně pohyblivou kostru a postupně ji obalíme tělíčkem. Její proporce si určíte sami, výraz tváře a upřený pohled vám napoví, zda z ní bude tichý anděl, odvážná loupežnice, dobrá víla, svatý Petr, ospalý čert nebo elegantní dáma.

V druhé části kurzu se budeme věnovat make-upu obličeje, účesu a celkovému výrazu postavičky. Kouzlo v oblékání loutky je v použitých materiálech. Nejlepší je již použité oblečení. Nádherně vypadají stará kombiné, dětské šatičky, háčkované krajkové dečky, zdobené přezky pásků ... vše, co již má platinu a drobný detail. Materiálu bude dostatek, ale pokud máte doma schovanou vzpomínku v podobě vyšívané propálené dečky po babičce, přineste si ji. Možná ožije v podobě nové andělské sukně.

Co vás čeká, než si svou loutku odnesete domů, na to se můžete podívat v Receptáři Prima nápadů, který s Lucií natáčel: Minuta 6:49-10:50

https://prima.iprima.cz/receptar-prima-napadu/kasirovany-andel-vanocka-z-veproveho-boku-zimni-rez-ibisku-kaceni-stromu-fotovoltaika<br>

Cena kurzu zahrnuje:

materiál na jednu loutku, zapůjčení pomůcek a nářadí, know-how, lektorné, pronájem dílny, čaj i kávičky a sušenku k tomu :-)

Lektoruje:

Lucie Ulíková, https://www.lucieulikova.cz/profil.html

Přihlášení na kurz: 

přihlásit se můžete mailem na v.pecinkova@k1.cz, nebo přes formulář níže. 

Přihlaste se na kurz Loutkoborec! 

Přijdete sami, odejdete ve dvou!