Kurz kaligrafie: unciální písmo

04.04.2022

Termín a čas: 27.1.'24, 9-13h., 1850 Kč


Pojďte zahodit na chvíli telefony a nechte se inspirovat středověkem! Zvu Vás na kurz unciály, která je písmem raného středověku.

Skvěle se hodí pro ty, kteří chtějí s kaligrafií teprve začít. Je to písmo baculaté, dobře čitelné a přesto velmi originální. Ve své podstatě je celkem jednoduché a základy, které se naučíte, můžete použít také pro jiné druhy písma.

Nemusíte být nadšeným historikem, abyste viděli krásu unciálních písmen, ale historický kontext jim přidává magickou moc: představte si mnichy v klášterech, kteří nikam nespěchají a celý den přepisují svaté knihy. Píšou duběnkovým inkoustem a husí péro jim klouže po pergamenu. Je to opravdu terapie pro duši, která se potřebuje na chvíli odpoutat od dnešní uspěchané doby.

Nemusíte být ani umělecky nadaní, ani hezky psát, abyste si kurz užili. Dostanete přesný návod, jak má každé písmeno vypadat, rozebereme všechny základní tahy. Po kurzu budete mít dost materiálů, abyste si mohli sami doma cvičit a dále svoji kaligrafii zlepšovat.

V ceně kurzu:

dřevěná násadka a 2 hroty různé velikosti, inkoust, složka s vlastnoručně připravenými vzory písmen, historické vzory písmen, malé občerstvení

Cena: 

1 850 Kč osoba

Přihlášení a rezervace: 

ewa.rylko@seznam.cz nebo 731 549 133

Není nic více meditačního, relaxujícího než černý inkoust, který se leskne na bílém papíře!