Medvěd v postýlce - šablona ke stažení

19.06.2024

V chladném počasí si přes sebe každý z nás rád přehodí teploučkou deku a na chvíli si zaleze do měkkého pelíšku. A co teprve, když si můžete na pelíšek navrhnout vlastní dekor! To se v něm pak bude dobře spát i medvědovi :-) 

Vyrobte si s námi postýlku pro medvěda. Uvidíte, že to zvládnou i vaše malé děti.

Připravte si 2x A4 čtvrtku, barvy, plátýnko velikosti A4 (stačí staré prostěradlo), štětec, lepidlo, nůžky a pravítko. My jsme medvídka pomalovali suchými pastely, ale zvolte co máte k dispozici doma. A razítka!

Na kroužku s malými dětmi jsme zkoušeli razítkovat netradičními razítky. Použili jsme korek od vína, lepenkový kroužek od lepící pásky, hranaté dřívko, dřevěný kolíček - jistě vás napadne spousta věcí, které máte kolem sebe a udělají zajímavý otisk.

Pojďme na to! Na jednu čtvrtku si namalujte 3cm od okraje čáry tak jak vidíte na obrázku níže. Ohněte a vytvořte mělkou krabičku - to bude postýlka. Než ji slepíte, můžete ji také barevně vyzdobit. Naše děti razítkování bavilo a tak chtěly vyzdobit i postýlku.

Motivy narazítkujte také na plátýnko. Až vám barva zaschne odstřihněte pruh látky a přeložte ji jako polštářek. 

Na závěr vybarvěte a vystřihněte medvídka. Pokud budete používat suché pastely, obrázek na závěr zafixujte třeba lakem na vlasy, pastely vám přestanou špinit. Vylepšit ho můžete také mrkacíma plastovýma očima :-)

Slepte postýlku, ustelte a medvěd může odpočívat. 

Zkuste s dětmi tuhle aktivitu rozvinout - nepotřebuje váš méďa do postele hračku? Pitíčko? Nespí v posteli třeba taky jiné zvířátko?

A jestli se vám to povedlo, pošlete nám fotku vašeho výrobku, ráda ji sem umístím! Také nás sledujte na Ig nebo Fb, brzo budeme vyrábět něco dalšího, tak ať vám to neuteče!

                                                                                    ať se vám dílo podaří            Vlaďka Pečínková

Stáhněte si medvídka!