Středověká zdobená iniciála

02.08.2021

Termín a cena: 23.2.'24, 17-20h., 1500 Kč

Ve starých rukopisech lze najít mnoho krásných iniciál, které nám poslouží jako nevyčerpatelný zdroj inspirace pro vytvoření své vlastní úchvatné iniciály. Teď to můžete zkusit s námi.

Co vás na kurzu čeká

Jako základ použijeme Lombardskou kapitálu – naučíme se jednoduché principy, podle kterých si ji můžete sami nakreslit. Poté se pustíme do zdobení. Zdobení vypadá velmi efektivně i když ve své podstatě je velmi jednoduché. Jak se říká: krása spočívá v jednoduchosti.

Ukážeme si nejrůznější vzory, které můžeme použít k vyplnění prázdných prostor uvnitř písmene. Zaměříme se rovněž na prvky, jež mohou zdobit samotné okolí písmene. Výsledkem naší tvorby může být písmeno vepsané do elegantního čtverce, nebo písmeno obohacené o vzory připomínající pnoucí se rostliny, které mu dají zcela nový rozměr.

Jako základ budeme používat červený a modrý inkoust, tak abychom vytvořili kontrast jaký používali starodávní písaři ve svých skriptoriích.

Domů si ponesete svoji iniciálu, kterou můžete ozdobit svůj domov nebo darovat někomu blízkému.

Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé

V ceně kurzu:

V ceně kurzu jsou předlohy, které si odnesete domů. Cena také zahrnuje vše potřebné co vám zapůjčíme pro vaše psaní - papíry, pera, inkousty, lektorné i nájem dílny. Těšit se můžete na dobrý čaj i kávičku. .

Cena:

1500 Kč osoba (2 osoby platící společně sleva 100 Kč)

Přihlášení a rezervace:

Kurz lektoruje Ewa Rylko a přihlásit se můžete na tomto e-mailu: ewa.rylko@seznam.cz nebo na tel. 731549133

Není nic více meditačního, relaxujícího než černý inkoust, který se leskne na bílém papíře!

Máte dotaz ke kurzu? Nebo je pro vás snažší se rovnou přihlásit tudy? 

Vypište prosím formulář a my se vám ozveme!