Thajská kuchyně-Vaření podle Zuzky

01.06.2021

Termín a cena: 9.11.2021, 17:30-20:30 hod., 1490 Kč

Asijská kuchyně, na které jsou následující kurzy postaveny, stojí na kvalitních a autentických surovinách a "mise en place" tedy dokonalé přípravě před samotným vařením. Samotné vaření je pak totiž už otázka pár minut. Určitě si recepty z tohoto kurzu zamilujete, protože zjistíte, že mají skvělý poměr vložené energie a úspěchu na talíři ;-)


O lektorce a jak to vzniklo:

Ahoj, jmenuji se Zuzka. Vaření je moje vášeň a když někomu moje jídlo chutná, jsem šťastná. I proto jsem před lety založila blog www.varenipodlezuzky.com, na kterém už roky shromažďuji svoje vegetariánské recepty. Jelikož ohlasy byly natolik pozitivní, rozhodla jsem se přejít do další dimenze a naučit recepty ostatní. Na kurzech si zakládám na uvolněné atmosféře a zároveň praktičnosti. Za klíčové považuji i to, abych vám předala i informace a tipy "navíc" o zajímavých ingrediencích a vychytávkách. Kromě toho, že se na mých kurzech báječně najíte, odnesete si i něco domů. To aby přenesení receptů do praxe ve vaší kuchyni bylo ještě jednodušší.

                                                                         Lektorka Zuzana Čítková, www.varenipodlezuzky.com

Co vás na kurzu THAJSKÁ KUCHYNĚ čeká:

Nejdříve si připravíme čerstvou ČERVENOU THAJSKOU KARI PASTU ve veganské verzi z autentických thajských surovin. O všech si něco povíme a řeknu vám, kde je sehnat. Část kari pasty si vezmete domů, abyste mohli recept brzy zopakovat. Řeknu vám i něco o tom, jak pastu uchovávat.

Z pasty si následně připravíme ČERVENÉ THAJSKÉ KARI S ASIJSKÝMI HOUBAMI A TOFU. Povíme si také něco o asijských bylinkách, které se k tomuto jídlu hodí.

Na závěr si z vodního špenátu připravíme lahodné, efektní a zároveň super-jednoduché stir fry MORNING GLORY, které lze připravovat jako samostatné jídlo nebo jako přílohu.

Společnost nám bude k oběma jídlům dělat pro vietnamskou kuchyni typická JASMÍNOVÁ RÝŽE, kterou si také připravíme.

Praktické informace a co s sebou:

Na kurz dorazte o cca 10 minut předem, abychom mohli začít na čas. Recepty dostanete vytištěné s místem pro vaše poznámky. Bude vám tedy stačit tužka. Přineste si 2 krabičky s dobře těsnícím víčkem různých velikostí a jedno skleničku velikosti přesnídávky s víčkem.

Cena  kurzu:

 činí 1490,- Kč na osobu. 

V ceně jsou zahrnuty 3 hodiny kurzu, nájem překrásných prostor ateliéru K1 v centru Prahy, příprava kurzu, suroviny a jejich pořízení a doprava, večeře, stejně jako vytištěné materiály s postupy a recepty.

Účast na kurzu je možné přenechat jiné osobě v případě, že se nebudete moci dostavit. Lektorka si vyhrazuje právo, kurz zrušit ze závažných důvodů. Pokud k tomu dojde, bude vrácena celá částka za kurz nebo dohodnutí na jiném termínu dle přání účastníka kurzu.

Kurz je určen pro 4 - 6 účastníků.

Přihlášení:

Tady najdete přihlašovací formulář: https://form.simpleshop.cz/OXDr/buy/

Nebo, pokud máte o některý z kurzů zájem, napište mi na email: zuzana.citkova@gmail.com. Závazně přihlášeni na kurz jste po zaplacení kurzovného na účet dle instrukcí, které vám pošlu obratem.

Opatření Covid-19:

Covid-19 hygienické podmínky:

Vzhledem k aktuální situaci se bude kurz konat za zvýšených hygienických opatření, platných dle nařízení vlády ČR. Zvažte, prosím, svůj zdravotní stav a buďte ohleduplní k ostatním. 

Respirátor je nezbytnou nutností. Desinfekce a mýdlo vám bude na kurzu k dispozici, dílnu po každém kurzu desinfikujeme, dbáme na dostatečné rozesazení účastníků kurzu. 


Máte dotaz ke kurzu? Napište nám!

Do Zprávy prosím uveďte o který kurz se jedná, my to jinak těžko hledáme, díky!